К основному контенту

Консультація для батьків та класних керівників: Запобігання та профілактика дитячого алкоголізму та наркоманії у дітей



Підлітковий вік – це період інтенсивної гормональної, фізичної, психологічної перебудови організму. Це декілька років випробувань для підлітків та їхніх батьків. Інтерес до всього забороненого – невід'ємна частина соціальної адаптації в дорослому світі. Серед чисельних шкідливих звичок с вкрай небезпечні для здоров'я та життя дитини.

АЛКОГОЛЬ

Алкоголь впливає на підлітка інакше, ніж на дорослу людину. Навіть пиво та слабоалкогольні напої вкрай небезпечні для дитини. Зауважте, що часто активному вживанню алкоголю передує захопленість енергетичними напоями. До того ж, вони також є дуже шкідливими, адже висока концентрація кофеїну та стимуляторів збільшує навантаження на серце, психіку, інші органи й системи організму.

МОЗОК молодої людини знаходиться у стадії активного сприйняття та засвоєння інформації. Водночас алкоголь порушує цю функцію, що загрожує затримкою розвитку мислення.

ПЕЧІНКА підлітка швидко руйнується, адже проникність судинних стінок у дитини вище, а механізми роботи ферментів до кінця ще не сформовані.

ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА внаслідок дії етанолу дає збої, які можуть призвести до панкреатиту та цукрового діабету.

ШЛУНКОВО-КІШКОВИЙ TPAKT страждає через порушення кількості тa ЯКОСТІ виділення шлункового соку, а це призводить до розвитку гастриту, коліту, холециститу та багатьох інших захворювань.

ІМУННА СИСТЕМА припиняє повноцінно виконувати свої функції. Молода людина стає вразливою до інфекційних захворювань, зокрема: дихальних шляхів, сечовидільних шляхів, нирок тощо.

СЕРЦЕ працює в ненормальному ритмі, тому підліток може страждати на аритмію, тахікардію та мати перепади тиску.

Молодий організм набагато швидше звикає до алкоголю. Систематичне вживання спиртних напоїв у віці до 20 років із високою вірогідністю призводить до тяжкої хвороби: алкоголізму. При алкоголізмі регулярне отруєння організму провокують ураження, наслідком яких стають тяжкі невиліковні захворювання і навіть смерть.

Завдання батьків:

  1. Звести до мінімуму прийом алкогольних напоїв у присутності дитини, адже власний приклад – найдієвіший механізм виховання.
  2. Говорити з підлітком про алкоголь потрібно мовою фактів, що свідчать про його небезпеку, а також наводити приклади з реального життя (неблагополучні знайомі) тощо.
  3. Якщо помітили від дитини запах алкоголю вже не вперше, то зверніться до фахівців!

УВАГА! Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає алкоголь або наркотики, – не панікуйте та не сваріться! Спробуйте пояснити підлітку необхідність фахової допомоги. Якщо відчуваєте, що не впораєтеся з цією розмовою, спочатку зверніться до спеціаліста самостійно.

НАРКОТИКИ

Спочатку наркотичне сп’яніння дарує оманливе відчуття безтурботності та легкості. Це головна небезпека – велике бажання переживати цей став знову й знову. Так розвивається наркоманія, що викликає глибоке виснаження фізичної і психічної функцій людини.

Завдання батьків:

  1. Підтримувати теплі, дружні стосунки з підлітком. Поява в нього приватних інтересів не означає відсутність ваших спільних. Великий відсоток дітей, що шукають «пригод» на вулиці, не отримують уваги та визнання вдома. Крім того, близькі стосунки з дитиною дозволять вчасно помітити тривожні симптоми та зміни поведінки.
  2. Помітити перші ознаки вживання наркотиків, поки організм дитини не набув залежності. Спочатку це можуть бути різкі перепади настрою, зміни в ритмах сну та вживання їжі, підвищення фінансових запитів, скритність. Більш красномовні симптоми: звужені розширені неадекватно освітленню зіниці, бліда шкіра, порушення пам’яті та координації, сплески агресії, зрештою сліди уколів та синці на тілі.
  3. При будь-яких підозрах краще зверніться до фахівця, адже наркотики занадто могутній ворог. У битві за дитину вам знадобляться «озброєні» спеціалісти. Швидкі тести на виявлення наркотиків. Скористатися ними можна у випадку, якщо стосунки з підлітком дозволяють зробити це не принизливо для нього, з повагою до його особистих кордонів. Пам’ятайте: ви друг своєї дитини, а не наглядач! Наркоманія – це смертельно небезпечна хвороба. Як і будь-яке інше захворювання, наркоманія краще піддається лікуванню на начальних етапах. Ваша дитина одужає, якщо ви будете поряд.

УВАГА! Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає алкоголь або наркотики, не панікуйте та не сваріться. Спробуйте пояснити підлітку необхідність фахової допомоги. Якщо відчуваєте, що не впораєтеся з цією розмовою, спочатку зверніться до спеціаліста самостійно.



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Консультація для дітей: Безпечна поведінка під час зимових канікул

  Ура! Канікули!  Зимові канікули- пора відпочинку, свят та розваг. Але для того щоб вони були веселими та корисними, треба дотримуватись простих правил безпеки. Правила поведінки на водоймах,  вкритих кригою: Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися. Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі. Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду. На льоду краще мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю). Обходь те  місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку. Переходь те  річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см. Катай те ся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертай те ся на берег. Не біж іть , відходь те  повільно, не відри

Рекомендації для класних керівників та батьків «Як розпізнати булінг та допомогти дітям з ним упоратись?»

Консультація для дітей, батьків та вчителів: Вся правда про наркотики! 10 точних факторів про наркотики

  На теперішній час є загроза, що молодь  може знімати стрес та напругу щляхом вживання алкоголю та наркотичних речовин. Тому задля попередження виникнення цієї проблеми Вам пропонується ознайомитись із лекцією  « Вся правда про наркотики», яку читає діючий військовий ЗСУ Валерій Маркус та електронну брошуру «10 точних фактів про наркотики»